Zamknij

Operacja zaćmy - ile kosztuje i jak przebiega?

art. sponsorowany + 08:35, 22.08.2024 Aktualizacja: 08:35, 22.08.2024

Choroby oczu są bardzo różnorodne i mogą dotyczyć osób w każdym wieku. Niestety dosyć często występuje zaćma, która może wymagać leczenia operacyjnego. Na szczęście z pomocą przychodzą lekarze działający z doświadczeniem i pasją, którzy pomogą na nam nowo cieszyć się zdrowym wzrokiem. Ile zapłacimy za operację zaćmy? Jak przebiega ten proces i co trzeba o nim wiedzieć? W jaki sposób pozbyć się problematycznej gradówki na oku?

Operacja zaćmy

Ile kosztuje operacja zaćmy? To pytanie zadaje sobie każdy, kto cierpi na to schorzenie i przygotowuje się do zabiegu w specjalistycznej klinice. Okazuje się, że postawić można na pakiety leczenia refundowane przesz NFZ, czyli darmowe dla pacjentów. Dotyczą one głównie soczewki ponadstandardowej asferycznej, jednoogniskowej. Taka soczewka posiada filtr UV, ale nie posiada filtra światła niebieskiego. Skuteczna operacja zaćmy daje nam szansę na odzyskanie dobrego i wyraźnego widzenia, bez występowania dolegliwości ze strony narządu wzroku. Jeśli chodzi o cały proces operacyjny, jest on oparty na następujących czynnościach:

  • Krok I - znieczulenie - pacjentowi podawane jest znieczulenie do oczy w formie kropli. Następnie konieczne jest odkażenie i oczyszczenie skóry wokół oka i rzęs za pomocą środka antyseptycznego.
  • Krok II - nacięcie oka. - chirurg wykonuje niewielkie nacięci, przez które wprowadzone zostaną narzędzia do rozbicia i usunięcia starej oraz umiejscowienia nowej soczewki w danym miejscu. Poza tym należy założyć kapsulorekcję, która pozwala precyzyjnie wykonać otwór na sztuczną soczewkę wewnątrzgałkową. 
  • Krok III - rozbicie zmętniałej soczewki - stosowane są fale ultradźwiękowe, tak aby odpowiednio rozbić zmętniałe soczewki na części. Torebka pozostaje w oku, stanowiąc podstawę dla nowej soczewki wewnątrzgałkowej. Specjalista sięga tutaj po specjalny odkurzacz mikroskopijny, działający skutecznie i sprawnie. 
  • Krok IV - mocowanie soczewki wewnątrzgałkowej - to zadanie wymaga ogromnej precyzji ze strony chirurga. 

Ostatnim etapem jest zakończenie zabiegu usunięcia zaćmy. Ostrożnie usuwane są narzędzia z pola operacyjnego i zabezpieczane jest nacięcia w celu łatwiejszego gojenia. 

Leczenie gradówki

Jak odbywa się gradówka leczenie? Niekiedy ten problem znika samoistnie, jednak czasami trzeba skorzystać z pomocy okulisty. W procesie leczenia zazwyczaj stosuje się zachowawcze metody, bazujące na kroplach z antybiotykami lub steroidami. Poza tym znaczenie mają maści z antybiotykiem, które nakładamy cienką warstwą na brzeg powieki co kilka godzin. Jeśli narośl na powiece nie znika przez długi czas lub występują dolegliwości bólowe, lekarz może zlecić działania chirurgiczne. Przy niewielkiej zmianie odprowadza się płyn, a przy większym problemie trzeba odwrócić powiekę, wykonać jej nacięcie i łyżeczkowanie zawartości guzka. Następnie rana jest dezynfekowana i zszywana za pomocą niewielkiego szwu. Każdy taki zabieg oczywiście wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego i postępowania zgodnie z zaleceniami lekarza. 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%