W 2024 roku Ustka zanotowała rekordowe wpływy z opłaty uzdrowiskowej, które wyniosły 4 108 766,48 zł. Jako miasto uzdrowiskowe Ustka otrzymuje z budżetu państwa drugie tyle, co łącznie daje ponad 8 milionów złotych na rozwój infrastruktury i poprawę warunków dla mieszkańców oraz turystów. Burmistrz Jacek Maniszewski nie kryje dumy i wdzięczności, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do rekordowych wpływów.
[ZT]6447[/ZT]
Wpływy te pozwoliły zrealizować kluczowe inwestycje, które wpłynęły na podniesienie standardu przestrzeni publicznej. Wśród najważniejszych projektów znalazły się modernizacja Dolnej Promenady oraz budowa Traktu Solidarności. Powstał także trakt pieszo-rowerowy, który biegnie przez las i łączy ul. Kościelniaka z ul. Westerplatte.
- Zadbano o tereny zielone, czego efektem są Park Chopina i Park Uzdrowiskowy. Infrastruktura dla rowerzystów zyskała nowe wiaty przystankowe, a standard obiektów sportowych znacznie się podniósł. Wykonano również prace związane z zagospodarowaniem innych terenów zielonych, które teraz służą mieszkańcom i odwiedzającym - wymieniają dalej samorządowcy.
Opłata uzdrowiskowa, wynosząca obecnie 6,30 zł za każdą rozpoczętą dobę pobytu, jest pobierana przez cały rok od osób przebywających w Ustce w celach zdrowotnych, wypoczynkowych, turystycznych czy szkoleniowych. Jej znaczenie dla budżetu miasta jest kluczowe, ponieważ umożliwia realizację działań wspierających rozwój uzdrowiska, co przyciąga większą liczbę turystów.
- Dynamiczny rozwój infrastruktury przekłada się nie tylko na poprawę wizerunku Ustki, ale także na realne korzyści dla mieszkańców, którzy czerpią zyski z rosnącej liczby odwiedzających. Dzięki funduszom z opłaty uzdrowiskowej Ustka z roku na rok staje się bardziej nowoczesnym, przyjaznym i atrakcyjnym miejscem zarówno do życia, jak i do odwiedzenia - dodają samorządowcy.
[ZT]6444[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz