Zamknij

Kradł paliwo na "lewych" tablicach. Nie miał nawet PRAWA JAZDY!

13:20, 12.02.2024 . Aktualizacja: 13:26, 12.02.2024
Skomentuj fot. KMP Słupsk fot. KMP Słupsk

W minioną środę (7 lutego) policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji II w Słupsku patrolujący ulice miasta zauważyli samochód, który rozpoznali jako pojazd wykorzystywany do kradzieży paliwa. Funkcjonariusze od razu zatrzymali go do kontroli, a podczas interwencji zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy oraz pasażera volkswagena.

[ZT]1858[/ZT]

Po sprawdzeniu obu mężczyzn w policyjnym systemie informacyjnym okazało się, że ich stres był spowodowany brakiem uprawnień do kierowania kierowcy oraz karą ponad 160 dni więzienia, którą w związku z oszustwami musi odbyć w jednym z zakładów karnych pasażer.

- Następnie mundurowi potwierdzili, że kierowca tego pojazdu ma związek z kradzieżami paliwa, do których w ostatnim czasie dochodziło na terenie Słupska, a na sumieniu ma również kradzież tablic rejestracyjnych z innego samochodu, które wykorzystał do kradzieży benzyny - relacjonuje mł. asp. Jakub Bagiński z Komendy Miejskiej Policji w Slupsku.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 32-letni pasażer trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę w związku oszustwami, których dopuścił się w przeszłości. Z 37-letnim kierowcą mundurowi prowadzili dalsze czynności procesowe.

Wnikliwa analiza zgromadzonych wcześniej informacji doprowadziła do przestawienia mu siedmiu zarzutów kradzieży paliwa. Następnie mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży tablic rejestracyjnych oraz posłużenia się nimi. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.  

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%