Zamknij

Słupscy lekarze uczą supermikrochirurgii swoich zagranicznych kolegów

Patryk WęzikPatryk Węzik 13:31, 07.05.2025
Skomentuj fot. WSS Słupsk fot. WSS Słupsk

Warsztaty „Supermikrochirurgia w leczeniu obrzęku limfatycznego” organizowane przez ordynatora Oddziału Chirurgicznego Ogólnego i Chirurgii Ogólnej oraz dr n. med. Daniela Maliszewskiego wpisują się w cykl warsztatów chirurgicznych systematycznie obywających się w słupskim szpitalu. Tym razem inaugurują one również działalność ośrodka szkolenia w zakresie supermikrochirurgii, który został utworzony w słupskim szpitalu. Dzięki kwalifikacjom kadry medycznej szpitala oraz posiadaniu przez szpital specjalistycznego sprzętu - robota mikrochirurgicznego Symani, w Słupsku powstał ośrodek który szkoli specjalistów w tej dziedzinie z 6 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

W dwudniowych warsztatach weźmie udział ok. 30 chirurgów z Polski i świata, wśród nich światowej klasy specjaliści: prof. Joon Pio Hong z Asan Medical Center University of Ulsan oraz dr Hennig Wieker z Uniwersytetu w Kilonii.

Omówione zostaną trzy przypadki operacyjne, w trakcie których na Bloku Operacyjnym odbędą się m.in. zabiegi zespolenia limfatyczno-żylnego w asyście robota Symani i z użyciem mikroskopu chirurgicznego oraz kilka przypadków diagnostycznych.  Organizację warsztatów mikrochirurgicznych wspiera Zarząd słupskiego szpitala.

– Szczególnie witamy naszych gości, a wśród nich pana Joon Pio Honga, który jest profesorem chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej na University of Ulsan College of Medicine i Asan Medical Center. Posiada certyfikat specjalisty w zakresie chirurgii urazowej, ręki i plastycznej – mówi Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Pan profesor uzyskał tytuł licencjata na Yonsei University of College of Medicine oraz tytuł magistra medycyny i stopień doktora na Graduate School of Yonsei University. Uzyskał tytuł magistra zarządzania medycznego na University of Southern California w Marshall School of Business – dodaje prezes Sapiński.

Profesor jest aktywnym członkiem wielu stowarzyszeń zawodowych, takich jak American Society of Plastic Surgery, World Society of Reconstructive Microsurgery i Korean Society of Plastic Surgery. Jego główną pracą były badania i praktyka kliniczna w zakresie gojenia się ran, rekonstrukcji stopy cukrzycowej i mikrochirurgii.

- Jest członkiem rady redakcyjnej licznych czasopism, w tym Plastic and Reconstructive Surgery, International Wound Journal, Journal of Reconstructive Microsurgery, Journal of Plastic and Reconstructive Surgery i innych. Był zapraszany do ponad 80 krajów, aby przedstawić swoją pracę i jest profesorem wizytującym w ponad 20 instytucjach. Ma ponad 160 publikacji w tej dziedzinie praktyki, w tym 24 rozdziały książek – podkreśla wiceprezes Barna – Feszak.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%