Zamknij

Wjechał quadem do Słowińskiego Parku Narodowego i groził leśniczemu

Patryk WęzikPatryk Węzik 10:40, 12.02.2025 Aktualizacja: 10:44, 12.02.2025
Skomentuj fot. KMP Słupsk fot. KMP Słupsk

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku współpracują z pracownikami Słowińskiego Parku Narodowego w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa na terenie parku. Kilka dni temu mundurowi otrzymali informację o kierowcy quada, który zlekceważył obowiązujące przepisy i pomimo zakazu wjechał na teren Słowińskiego Parku Narodowego. Co więcej, kierujący miał grozić leśniczemu, który usiłował podjąć wobec niego interwencję, a następnie wjechał quadem na przyczepę i uciekł z miejsca zdarzenia.

[ZT]6858[/ZT]

O zdarzeniu słupskich policjantów poinformowali strażnicy Słowińskiego Parku Narodowego, którzy przekazali szczegółowe informacje dotyczące kierowcy oraz pojazdu, którym mężczyzna wjechał na teren parku. Dzięki szybkiej wymianie informacji, już po kilkudziesięciu minutach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, w jednej z pod słupskich miejscowości, zatrzymali do kontroli dostawczego fiata z przyczepą, na której przewożony był quad.

- Mundurowi z uwagi na stan techniczny pojazdów oraz brak obowiązkowego wyposażenia ukarali 42-latka mandatami, a w związku z brakiem aktualnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej sporządzili także zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Funkcjonariusze sporządzili również dokumentację dotyczącą kierowania gróźb karalnych wobec pracownika Słowińskiego Parku Narodowego oraz pozostałych popełnionych przez 42-latka wykroczeń - relacjonuje asp. Jakub Bagiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Swoje czynności w związku z Ustawą o Ochronie Przyrody prowadzą również pracownicy Słowińskiego Parku Narodowego. Mundurowi przypominają, że na terenie parku narodowego pojazdy mogą poruszać się wyłącznie po drogach publicznych i oznakowanych dojazdach do parkingów (z wyjątkiem pojazdów upoważnionych).

Park narodowy obejmuje obszar wyróżniający się szczególnymi wartościami przyrodniczymi naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi, o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, na którym ochronie podlega cała przyroda i walory krajobrazowe.

[ZT]6848[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%