Zamknij

Duże ułatwienie dla planujących budowę! To możesz mieć za darmo

11:00, 28.11.2023 Źródło: gov.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Na stronie internetowej GUNB dostępne są kolejne projekty bezpłatnych domów. To prace, które zwyciężyły w konkursie na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m2.

Łącznie dostępnych jest już 89 projektów, a liczba ich pobrań przekroczyła już 77 tysięcy razy

- Bezpłatne projekty domów do 70 m2 cieszą się bardzo dużą popularnością, ale zdajemy sobie sprawę, że dla części indywidualnych inwestorów takie domy mogą być po prostu za małe – rodziny wielodzietne szukają czegoś większego. Tym bardziej cieszę się, że na stronie GUNB pojawiły się kolejne cztery propozycje energooszczędnych domów o większej powierzchni. Jestem pewien, że będą one pobierane równie często, co wcześniejsze projekty

– poinformował Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.   

Udostępniane projekty domów są przede wszystkim uniwersalne, dzięki czemu odpowiadają na potrzeby szerokiego grona przyszłych inwestorów. Każdy projekt można odpowiednio dostosować do danego regionu i jego specyfiki. Tutaj jest pełna dowolność – podkreśla Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Na stronie gunb.gov.pl udostępniliśmy cztery nowe projekty dużych domów o powierzchni powyżej 120 m2. Są to projekty Sebald – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m2, Sebald (wariant II) – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m2, Castor 180 – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m2 oraz Castor 180 (wariant II) – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m2.

Projekty dla wszystkich

Założeniem konkursu na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m2 było opracowanie projektu, który spełnia typowe oczekiwania 4-osobowej rodziny i zapewnia m.in. uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, prostej realizacji czy optymalizacji kosztów budowy.

Projekty miały także odznaczać się uniwersalną formą architektoniczną, która pozwala na łatwą adaptację budynku do lokalnych uwarunkowań przestrzennych.

Oznacza to, że udostępnione projekty architektoniczne domów mogą być dostosowane m.in. do obowiązujących przepisów czy potrzeb danej działki, które wynikają z lokalnych uwarunkowań przestrzennych. Nie ma zatem przeszkód, aby projekty były wykorzystywane na terenie całego kraju, np. na terenach górskich.

Jak skorzystać z projektów

Aby skorzystać z projektów, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt ze strony internetowej gunb.gov.pl z katalogu projektów.

(Źródło: gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%