Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Mieszkania wspomagane w Słupsku. Jest umowa na ponad 20 mln zł dotacji!

Patryk Węzik Patryk Węzik 15:26, 24.11.2025 Aktualizacja: 10:28, 26.11.2025
Skomentuj Mieszkania wspomagane w Słupsku. Jest umowa na ponad 20 mln zł dotacji! fot. Mat. prasowy UMWP

Fundacja Przystań otrzyma ponad 20 mln zł unijnego dofinansowania na realizację Pomorskiej Przystani – kompleksu 24 mieszkań wspomaganych i treningowych, które mają dać kilkudziesięciu osobom szansę na bardziej samodzielne życie. Umowę podpisano 21 listopada w Słupsku. Samorząd województwa reprezentował marszałek Mieczysław Struk.

::news{"type":"see-also","item":"10262"}

Pierwsze z mieszkań skierowane będą do osób starszych, z niepełnosprawnościami oraz mieszkańców wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. To forma pomocy, która pozwala na zachowanie niezależności przy jednoczesnym dostępie do specjalistów.

– To doskonały przykład deinstytucjonalizacji usług społecznych. Chodzi o to, aby zapewnić osobom niesamodzielnym lepsze dostosowanie do indywidualnych potrzeb oraz umożliwić im pełniejsze funkcjonowanie w życiu społecznym – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Nowy słupski kompleks „Przystań Pomorze” obejmie budowę trzech wolnostojących, jednokondygnacyjnych budynków. Powstanie w nich 20 mieszkań wspomaganych i cztery treningowe, każde z własnym aneksem kuchennym. Do dyspozycji mieszkańców mają być również części wspólne oraz pomieszczenia dla asystentów wspierających ich na co dzień.

Inwestycja przewiduje również zagospodarowanie terenu wokół budynków – nasadzenia zieleni, elementy rekreacyjne oraz ogród integracyjny. Całość zostanie zrealizowana w technologii energooszczędnej, z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej i panelami fotowoltaicznymi. Wartość projektu to ok. 21 mln zł. Z Funduszy Europejskich dla Pomorza 2021–2027 do Słupska trafi ponad 20 mln zł, z czego ok. 2 mln stanowi wsparcie z budżetu państwa. Oznacza to aż 95 proc. dofinansowania całej inwestycji.

::news{"type":"see-also","item":"10260"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Bilety autobusowe w Słupsku droższe?

Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???

[email protected]

10:42, 2026-06-24

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Jeżeli mieszkasz na wsi, to licz się z tym że będzie tu działalność rolnicza. Jeżeli nie pasuje, to do Słupska, proste 😏 raczej nikt nie buduje już obór w systemie jak za PGR. Człowieka związanego ze wsią zapach obornika wywożonego jesienią na Pola nie rusza. Takiego gniota może napisać tylko społeczniak ze wsi któremu wszystko przeszkadza. Jeżeli przeszkadza to jak pisałem, przeprowadzić się do miasta i wdychać zapachy miejskie

Nick

00:15, 2026-06-24

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Jedyne co ten pan potrafi to lansować sie w mediach,może powinien zostać aktorem. Do zarządzania gminą sie nie nadaje, słodkie słówka prawi a za plecami chce nam świnie wprowadzić. Nic dobrego nie zrobił,wszystko kończy sie na sloganach w tym jest dobry.sorki remontuje po raz trzeci te same chodniki, przepraszam ściga niszczycieli przystanków ,zapewne zatrudni gminnego detektywa...........można pisać do woli

M jak milość

21:07, 2026-06-23

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nie są mieszkańcami tych wsi. Poza tym nikt nie mówił, że technologie, które zostałyby zastosowane będą tak nowoczesne. Zagwarantuje to Pan/Pani? Czy będzie się wypowiadać w nie w swojej sprawie. Wara od naszego podwórka!

Mój Nick

16:57, 2026-06-23

0%