Czujność kierowcy, szybka analiza monitoringu i sprawna współpraca dyspozytorów oraz policji doprowadziły do zatrzymania kieszonkowca, który próbował okraść pasażerkę w autobusie kolejowej komunikacji zastępczej na trasie Lębork–Słupsk. Mężczyzna nie tylko stracił łup, ale – jak się okazało – był również osobą poszukiwaną przez policję.
Do zdarzenia doszło w piątek, 12 grudnia, w autobusie PKS Słupsk obsługującym komunikację zastępczą. Jedna z pasażerek, jeszcze przed odjazdem pojazdu, zorientowała się, że z jej torebki zniknął portfel. O wszystkim natychmiast poinformowała kierowcę.
- Pasażerka jednego z kursów wsiadła do naszego Mercedesa Tourismo. Jeszcze przed odjazdem autobusu zorientowała się, że z jej torebki zniknął portfel - relacjonuje Damian Zdancewicz, rzecznik PKS Słupsk.
Kierowca doradził kobiecie, by sprawdziła, czy portfel nie został w pociągu, z którego się przesiadała, a jednocześnie sam zaczął uważnie obserwować podróżnych. Równolegle powiadomił biuro PKS Słupsk o podejrzanej sytuacji.
Szybko okazało się, że nowoczesne wyposażenie autobusów może odegrać kluczową rolę w wyjaśnieniu sprawy. Pracownicy Działu Przewozów natychmiast połączyli się zdalnie z systemem monitoringu pojazdu.
- Wszystkie nowe autobusy PKS Słupsk, nie wyłączając luksusowego Mercedesa Tourismo, wyposażone są w kamery monitoringu. Dział Przewozów mógł się od razu połączyć zdalnie z komputerem pokładowym autobusu i przeanalizować nagranie, w czasie gdy pasażerowie zmierzali z Lęborka do Słupska - komentuje Damian Zdancewicz.
Nagranie nie pozostawiało wątpliwości – mężczyzna wsiadający tuż za poszkodowaną zachowywał się podejrzanie. Gdy kobieta zorientowała się, że została okradziona, wysiadł z autobusu. Kierowca nabrał jednak podejrzeń, że złodziej nie zrezygnował z podróży do Słupska, a jedynie przesiadł się do innego pojazdu jadącego w tej samej kolumnie.
Dyspozytorzy komunikacji zastępczej z Lęborka i Słupska szybko wytypowali dwa autobusy, do których mógł wsiąść podejrzany. Ich kierowcy zostali poinformowani, by po dojeździe na miejsce nie otwierali drzwi do czasu przyjazdu policji.
Na Węźle Transportowym przy ul. Towarowej w Słupsku na autobusy czekali już funkcjonariusze. Kierowca PKS Słupsk bez wahania wskazał mężczyznę podejrzanego o kradzież.
- Pod zajmowanym przez niego siedzeniem znalazł się portfel z gotówką i dokumentami poszkodowanej kobiety. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany - mówi rzecznik PKS Słupsk.
Nagrania z monitoringu zostały przekazane policji, a kieszonkowiec trafił na komisariat. Poszkodowana pasażerka w tym czasie przebywała jeszcze w Lęborku, przekonana, że portfel zgubiła w pociągu. Tam została objęta opieką przez dyspozytora komunikacji zastępczej, który przekazał jej informację o szczęśliwym finale sprawy i pomógł w dalszej podróży do Słupska.
PKS Słupsk podkreśla, że cała sytuacja zakończyła się pomyślnie dzięki wzorowej współpracy wielu osób – od kierowców i dyspozytorów, przez pracowników biura, po operatora numeru alarmowego i policjantów. To przykład, że szybka reakcja i zaangażowanie mogą skutecznie powstrzymać przestępców, nawet w trakcie zwykłego kursu autobusowego.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
NAJDROŻSI. Delegacje słupskiej oświaty
Dyrektorce SP9 ten wyjazd się należał za przyłączenie Bolesławic do Słupska. Ciekawe, czy po doświadczeniach zdobytych w Londynie, jej szkoła przestanie być jedną z najgorszych placówek w Słupsku...
Leon
20:38, 2026-06-22
NAJDROŻSI. Delegacje słupskiej oświaty
Kingusia Gajewska wiedziałaby jak to wszystko rozliczyć .... i jeszcze kartofli by dała a wy tu marudzicie... i te grosze - jeden tylko poseł nie raz w ciągu jednego miesiąca ma więcej kilometrówek niźli te wszystkie delegacje ..... POszaleli ci "turyści" .... POszaleli 🤣🙂🤣
delega-tura
19:53, 2026-06-22
Poseł Konwiński wrócił do rodzinnej gminy
Najgorszy poseł ten Konwinski jaki do tej pory miała ziemia Słupska leń obibok nie interesuje się w ogóle regionem w przeciwieństwie do Mullera ale wyborcy POmamrancow głosują dalej na niego
Wyborca POmamrancow
03:47, 2026-06-22
Hodowla pod Główczycami? W planach 10 budynków
Wspaniały pomysł, w Drzeżewie i Będzichowie zawsze była HODOWLA BYDŁA, zwłaszcza teraz gdy sz-KO-py PO-wzięły plan karmić Polaków zatrutą PADLINĄ z dżungli od swoich uciekinierów hitlerowskich z A. Pd. z toksynami i stymulatorami wzrostu. Niech sobie stworzą w NIEMCZECH LAGRY i żrą sami tę mniej wartościową TANIĄ JATKĘ.
Rolnik
15:40, 2026-06-21