Policjanci słupskiej drogówki zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież samochodu. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania do kontroli dostawczego renaulta. Kierujący nim mężczyzna zamiast się zatrzymać rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna lekceważył wydawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak po kilku kilometrach ucieczki, wjechał w wąską uliczkę, w której został zablokowany przez kolejnych funkcjonariuszy.
::news{"type":"see-also","item":"10732"}
Minionej nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zwrócili uwagę na dostawczego renaulta, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak siedzący za kierownicą mężczyzna zamiast się zatrzymać rozpoczął ucieczkę. Mundurowi poinformowali dyżurnego o rozpoczętym pościgu, a ten skierował w ten rejon miasta kolejne policyjne patrole.
- Podczas ucieczki kierujący wielokrotnie nie stosował się do przepisów ruchu drogowego, jechał chodnikiem, omijał wysepki i nie stosował się do oznakowania poziomego i pionowego. Po kilku kilometrach, jadący za nim funkcjonariusze zauważyli, że spod pokrywy silnika jego pojazdu wydobywa się intensywny dym, jednak nawet to nie skłoniło mężczyzny do zatrzymania. Gdy wjechał w wąską uliczkę, zobaczył jadący z przeciwka kolejny policyjny patrol, który uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Policjanci podbiegli do niego, wyciągnęli go z samochodu i zatrzymali - mówi podkom. Jakub Bagiński.
Podczas interwencji funkcjonariusze ustalili, że 26-latek chwilę wcześniej ukradł samochód z jednej z posesji. Mężczyzna wykorzystał fakt, że w renaulcie znajdują się kluczki, otworzył bramę wjazdową i odjechał. Mundurowi pojechali do właściciela samochodu, poinformowali go o kradzieży oraz odzyskaniu jego pojazdu o wartości prawie 100 tysięcy złotych.
Badanie alkomatem wykazało, że 26-latek ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mundurowi ustalili w policyjnym systemie informatycznym, że wobec niego została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. Za popełnione podczas ucieczki wykroczenia mieszkaniec Słupska został ukarany mandatami w wysokości prawie 19 tysięcy złotych, do których przypisanych jest 77 punktów karnych.
- Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie mundurowi będą wykonywać z nim dalsze czynności procesowe. Dzięki skutecznej interwencji oraz czujności słupskich policjantów mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa, a właściciel odzyskał skradziony samochód - dodaje podkom. Jakub Bagiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Bilety autobusowe w Słupsku droższe?
Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???
[email protected]
10:42, 2026-06-24
Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos
Jeżeli mieszkasz na wsi, to licz się z tym że będzie tu działalność rolnicza. Jeżeli nie pasuje, to do Słupska, proste 😏 raczej nikt nie buduje już obór w systemie jak za PGR. Człowieka związanego ze wsią zapach obornika wywożonego jesienią na Pola nie rusza. Takiego gniota może napisać tylko społeczniak ze wsi któremu wszystko przeszkadza. Jeżeli przeszkadza to jak pisałem, przeprowadzić się do miasta i wdychać zapachy miejskie
Nick
00:15, 2026-06-24
Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos
Jedyne co ten pan potrafi to lansować sie w mediach,może powinien zostać aktorem. Do zarządzania gminą sie nie nadaje, słodkie słówka prawi a za plecami chce nam świnie wprowadzić. Nic dobrego nie zrobił,wszystko kończy sie na sloganach w tym jest dobry.sorki remontuje po raz trzeci te same chodniki, przepraszam ściga niszczycieli przystanków ,zapewne zatrudni gminnego detektywa...........można pisać do woli
M jak milość
21:07, 2026-06-23
Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos
Najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nie są mieszkańcami tych wsi. Poza tym nikt nie mówił, że technologie, które zostałyby zastosowane będą tak nowoczesne. Zagwarantuje to Pan/Pani? Czy będzie się wypowiadać w nie w swojej sprawie. Wara od naszego podwórka!
Mój Nick
16:57, 2026-06-23