Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Słupski szpital może kształcić przyszłych lekarzy. Współpraca z GUMed coraz bliżej

Aleksander Kapusta Aleksander Kapusta 15:22, 04.05.2026 Aktualizacja: 15:24, 04.05.2026
Skomentuj Słupski szpital może kształcić przyszłych lekarzy. Współpraca z GUMed coraz bliżej Słupski szpital może kształcić przyszłych lekarzy. Współpraca z GUMed coraz bliżej

Studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego mogą już wkrótce pojawić się na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Placówka chce włączyć się w praktyczne kształcenie przyszłych lekarzy, a jednocześnie wykorzystać tę współpracę jako szansę na pozyskanie nowych kadr medycznych.

::event{"type":"vertical","item":"151"}

TO MOŻE BYĆ WAŻNY KROK DLA SŁUPSKIEGO SZPITALA

W słupskim szpitalu odbyło się spotkanie zarządu placówki i ordynatorów oddziałów z przedstawicielami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Rozmowy dotyczyły możliwości prowadzenia zajęć praktycznych dla studentów kierunków medycznych bezpośrednio na szpitalnych oddziałach.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego. Patronowali mu Tadeusz Jędrzejczyk z Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Marek Biernacki, dyrektor delegatury UMWP w Słupsku.

Marcin Prusak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, podkreśla, że rozmowy są elementem szerszego myślenia o przyszłości placówki i zabezpieczeniu jej potrzeb kadrowych.

Słupski szpital planuje włączyć się w kształcenie nowych kadr lekarskich. W praktyce oznaczałoby to możliwość prowadzenia zajęć dla studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na naszych oddziałach, pod opieką doświadczonej kadry medycznej – przekazuje.

PRESTIŻ, ALE TEŻ SZANSA NA NOWYCH LEKARZY

Dla szpitala taka współpraca oznacza nie tylko podniesienie rangi placówki. Kluczowe jest coś jeszcze: możliwość związania młodych lekarzy ze Słupskiem już na etapie ich kształcenia.

Takie rozwiązanie to nie tylko podniesienie prestiżu szpitala, ale przede wszystkim szansa na wykształcenie, a potem zatrudnienie lekarzy w naszej placówce – mówi Andrzej Sapiński, prezes zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Szpital przekonuje, że ma warunki, aby stać się atrakcyjnym miejscem praktycznej nauki dla przyszłych medyków. Chodzi zarówno o wyposażenie, jak i zaplecze technologiczne oraz organizację pracy.

Nasz szpital pod względem wyposażenia, nowoczesnych technologii i warunków pracy lekarzy w niczym nie odbiega od placówek w Trójmieście. Jest więc bardzo atrakcyjnym miejscem pracy dla medyków – zaznacza Anetta Barna-Feszak, wiceprezes szpitala.

GUMED SZUKA MIEJSC DO PRAKTYCZNEGO KSZTAŁCENIA

Gdański Uniwersytet Medyczny w ostatnich latach zwiększył liczbę studentów. To oznacza również większe potrzeby związane z organizacją praktycznej nauki zawodu.

W ostatnich latach, jako jedyna uczelnia lekarska w województwie, zrobiliśmy wiele, by absolwentów było jak najwięcej. Aktualnie mamy po 500 osób na roku. To bardzo dużo – przyznaje prof. dr hab. Aleksandra Gaworska-Krzemińska, prorektor do spraw studenckich GUMed.

Uczelnia poszukuje więc miejsc, w których przyszli lekarze będą mogli zdobywać doświadczenie pod okiem praktyków. Słupski szpital może być jednym z takich ośrodków.

POROZUMIENIE MOŻLIWE JUŻ WKRÓTCE

Podczas spotkania omówiono kolejne kroki prowadzące do podpisania porozumienia o współpracy. Jeżeli rozmowy zakończą się powodzeniem, studenci mogliby rozpocząć zajęcia w słupskim szpitalu już w nadchodzącym roku akademickim.

Przedstawiciele Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego mają wkrótce odwiedzić nasze oddziały. To będzie kolejny etap rozmów i oceny możliwości organizacyjnych po obu stronach – dodaje Marcin Prusak.

Dla Słupska może to być istotna decyzja. Szpital zyskałby status miejsca kształcenia przyszłych lekarzy, a młodzi medycy mogliby wcześniej poznać placówkę, w której po studiach mogliby podjąć pracę.

::news{"type":"see-also","item":"12204"}

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Bilety autobusowe w Słupsku droższe?

Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???

[email protected]

10:42, 2026-06-24

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Jeżeli mieszkasz na wsi, to licz się z tym że będzie tu działalność rolnicza. Jeżeli nie pasuje, to do Słupska, proste 😏 raczej nikt nie buduje już obór w systemie jak za PGR. Człowieka związanego ze wsią zapach obornika wywożonego jesienią na Pola nie rusza. Takiego gniota może napisać tylko społeczniak ze wsi któremu wszystko przeszkadza. Jeżeli przeszkadza to jak pisałem, przeprowadzić się do miasta i wdychać zapachy miejskie

Nick

00:15, 2026-06-24

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Jedyne co ten pan potrafi to lansować sie w mediach,może powinien zostać aktorem. Do zarządzania gminą sie nie nadaje, słodkie słówka prawi a za plecami chce nam świnie wprowadzić. Nic dobrego nie zrobił,wszystko kończy sie na sloganach w tym jest dobry.sorki remontuje po raz trzeci te same chodniki, przepraszam ściga niszczycieli przystanków ,zapewne zatrudni gminnego detektywa...........można pisać do woli

M jak milość

21:07, 2026-06-23

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nie są mieszkańcami tych wsi. Poza tym nikt nie mówił, że technologie, które zostałyby zastosowane będą tak nowoczesne. Zagwarantuje to Pan/Pani? Czy będzie się wypowiadać w nie w swojej sprawie. Wara od naszego podwórka!

Mój Nick

16:57, 2026-06-23

0%