Zamknij

Dyżurny Roku 2023. Szóste miejsce dla policjanta ze Słupska!

14:00, 28.11.2023 .
Skomentuj fot. Szkoła Policji w Katowicach fot. Szkoła Policji w Katowicach

W ubiegłym tygodniu po raz trzeci o miano najlepszego dyżurnego w kraju rywalizowało 17 dyżurnych reprezentujących komendy wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji. Jednym z uczestników turnieju, który rozgrywał się w katowickiej szkole Policji był podinsp. Andrzej Góralski, reprezentant województwa pomorskiego, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku. Funkcjonariusz w klasyfikacji końcowej zajął 6 miejsce.

Funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią odpowiedzialną służbę na stanowiskach kierowania w jednostkach organizacyjnych Policji rywalizowali w dwóch konkurencjach, tj. symulacji na stanowisku kierowania, w ramach której byli oceniani w trzech obszarach: prewencyjnym, informatycznym oraz psychologicznym oraz w teście wiedzy policyjnej.

Jednym z uczestników turnieju był najlepszy dyżurny województwa pomorskiego – podinsp. Andrzej Góralski, który to miano wywalczył kilka tygodni temu, podczas wojewódzkich eliminacji, które odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Funkcjonariusz, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku zaprezentował się bardzo dobrze, co dało mu ostatecznie 6 miejsce w klasyfikacji końcowej.

- Po podliczeniu punktacji miejsca na podium zajęli: mł. asp. Paweł Mańka (KWP we Wrocławiu), st. asp. Paweł Hryc (KWP w Krakowie), asp. Tomasz Sienkiewicz (KWP w Szczecinie). Laureaci otrzymali: złotą, srebrną lub brązową odznakę zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej, nagrody pieniężne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji, a także okolicznościowe puchary - relacjonuje mł. asp. Jakub Bagiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Podczas gali finałowej nagrody wręczali Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster, Zastępca Dyrektora Głównego Sztabu Policji insp. Adam Szeliński oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka. W swoim wystąpieniu nadinsp. Roman Kuster, gratulując wszystkim uczestnikom, podkreślił, iż realizacja turniejów resortowych umożliwia funkcjonariuszom kompleksowe poszerzanie wiedzy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%