Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Ustka radni przyjęli apel skierowany do radnej Marty Czternastek. Dokument dotyczy publikacji zamieszczanych przez samorządowczynię w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w mediach społecznościowych, oraz ich wpływu na funkcjonowanie rady i odbiór działań władz miasta przez mieszkańców.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
::news{"type":"see-also","item":"11818"}
Radni wskazują, że w ostatnim czasie w publicznych wpisach pojawiały się zarzuty wobec osób pełniących funkcje publiczne, w tym sugestie działań niezgodnych z prawem. W ich ocenie tego typu przekaz – jeśli nie jest poparty faktami – może wprowadzać mieszkańców w błąd oraz naruszać dobra osobiste.
– Jako organ stanowiący gminy jesteśmy zobowiązani do dbania o prawidłowe funkcjonowanie Rady oraz o zaufanie mieszkańców do samorządu. W ostatnim czasie w publicznych wpisach Pani Radnej wielokrotnie pojawiały się zarzuty wobec osób pełniących funkcje publiczne w Ustce, w tym sugestie działań niezgodnych z prawem. Tego rodzaju przekaz, jeśli nie jest poparty faktami, może naruszać dobra osobiste oraz wprowadzać mieszkańców w błąd co do rzeczywistej sytuacji w mieście - czytamy w apelu.
W apelu zwrócono również uwagę na formę publikacji oraz sposób prowadzenia sporów w przestrzeni publicznej, podkreślając, że różnice zdań powinny być rozstrzygane w ramach prac rady i jej komisji.
– Z niepokojem przyjmujemy także publiczne wypowiedzi dotyczące rzekomego braku współpracy ze strony innych radnych. Rada Miasta jest organem kolegialnym, a jej prace odbywają się w trybie określonym przepisami prawa. Spory i różnice zdań powinny być rozstrzygane w ramach prac Rady i jej komisji, a nie w mediach społecznościowych, gdzie łatwo o uproszczenia i nieporozumienia - przypominają radni w oświadczeniu.
W tle sprawy doszło również do zmian personalnych. Na wniosek radnych: Leny Iwan-Kucia, Pawła Basińskiego, Tomasza Motylaka, Anety Lickiewicz-Pawłęty oraz pozostałych radnych, Marta Czternastek została odwołana z funkcji Przewodniczącej Komisji Budżetowo-Gospodarczej.
Do sprawy odniosła się sama zainteresowana, wskazując, że decyzja ma charakter polityczny i wynika z układu sił w radzie.
– Szanowni Państwo, moje odwołanie z funkcji przewodniczącej komisji na wniosek większości mającej poparcie Burmistrza nie jest niczym nadzwyczajnym. To naturalna konsekwencja układu sił w Radzie - przypomina Marta Czternastek.
Radna podkreśla również, że jej aktywność koncentrowała się na kontroli działań samorządu i zgłaszaniu problemów. W swoim oświadczeniu Czternastek szerzej odnosi się do kulis decyzji.
– W trakcie pełnienia funkcji wielokrotnie zwracałam uwagę na nieprawidłowy sposób zarządzania gminą oraz potrzebę większej przejrzystości w wydatkowaniu środków publicznych. W tle są konkretne sprawy: zwrot ok. 759 tys. zł dotacji na obronę cywilną, odmowa publikacji nagrań z Komisji, kwestie związane z kogeneracją i sytuacją w przedszkolu oraz wiele innych tematów będących przedmiotem prac Komisji. To wiele tłumaczy - mówi radna.
Jak zaznacza, mimo odwołania zamierza kontynuować swoją działalność.
– Nie pracuję dla funkcji ani dla sympatii. Pracuję dla mieszkańców rzeczowo i konkretnie - zapewnia radna.
Apel do radnej kończy się wezwaniem do prowadzenia komunikacji w sposób rzetelny i oparty na faktach.
– Mieszkańcy Ustki mają prawo do jasnej i prawdziwej informacji. Oczekujemy, że dalsze działania Pani Radnej będą sprzyjały spokojnej, merytorycznej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców - czytamy w apelu.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
::news{"type":"see-also","item":"11814"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos
Pan wojt chyba ma nas mieszkańców za tępych ludzi którzy nadają sie tylko do gnoju. Dlaczego nie zabiega o ściągnięcie pracodawcy który zatrudni kilka dziesiat osób. Najgorsze jest to ze nawet nie próbuję,skończy sie kadencja będziemy mieli pod domem świniarnie, obory,kurniki i biogazownie gdzie nie bedzie można oddychać,wystarczy pojechać do szadułek i poczuć zapach gazu. Tak w gminie zatrudnia w swojej kadencji osoby z poza naszej gminy lub rodziny juz pracujących. Czyżby nie było u nas osób godnych urzędniczego stanowiska? Zapewne nie ma czasu na rozwoj gminy bo nagrywa kolejna rolkę.🤠
Swój czlowiek
11:39, 2026-06-25
Główczyce: Urzędnik ma reagować na krzywdę dzieci
Niech się lepiej zajmą sobą ci urzędnicy, tam powinien zadziałać najlepszy psycholog
Haha
10:23, 2026-06-25
Bilety autobusowe w Słupsku droższe?
Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???
[email protected]
10:42, 2026-06-24
Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos
Jeżeli mieszkasz na wsi, to licz się z tym że będzie tu działalność rolnicza. Jeżeli nie pasuje, to do Słupska, proste 😏 raczej nikt nie buduje już obór w systemie jak za PGR. Człowieka związanego ze wsią zapach obornika wywożonego jesienią na Pola nie rusza. Takiego gniota może napisać tylko społeczniak ze wsi któremu wszystko przeszkadza. Jeżeli przeszkadza to jak pisałem, przeprowadzić się do miasta i wdychać zapachy miejskie
Nick
00:15, 2026-06-24