Blisko 2 promile alkoholu miał w organizmie 81-letni kierowca, który w czwartek wieczorem doprowadził do kolizji na ul. Grunwaldzkiej w Ustce. Senior swoim oplem zjechał na pobocze i uderzył w latarnię, a po zdarzeniu próbował oddalić się z miejsca.
::news{"type":"see-also","item":"13097"}
Do zdarzenia doszło w pobliżu siedziby Państwowej Straży Pożarnej. Zgłoszenie o rozbitym samochodzie i kierowcy próbującym uciec odebrał dyżurny usteckiej policji. Jeszcze przed przyjazdem patrolu zareagowali strażacy, którzy ujęli mężczyznę i przekazali go funkcjonariuszom.
Badanie alkomatem wykazało, że 81-latek był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali seniora i przewieźli go do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie.
– Funkcjonariusze w tym przypadku po raz kolejny zastosują tryb przyspieszony, co oznacza, że mężczyzna już niedługo może usłyszeć wyrok. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności– komentuje mł. asp. Amadeusz Galus z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.
Policjanci przypominają, że nawet niewielka ilość alkoholu znacząco obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i może doprowadzić do tragedii na drodze.
::news{"type":"see-also","item":"13085"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Bilety autobusowe w Słupsku droższe?
Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???
[email protected]
10:42, 2026-06-24
Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos
Jeżeli mieszkasz na wsi, to licz się z tym że będzie tu działalność rolnicza. Jeżeli nie pasuje, to do Słupska, proste 😏 raczej nikt nie buduje już obór w systemie jak za PGR. Człowieka związanego ze wsią zapach obornika wywożonego jesienią na Pola nie rusza. Takiego gniota może napisać tylko społeczniak ze wsi któremu wszystko przeszkadza. Jeżeli przeszkadza to jak pisałem, przeprowadzić się do miasta i wdychać zapachy miejskie
Nick
00:15, 2026-06-24
Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos
Jedyne co ten pan potrafi to lansować sie w mediach,może powinien zostać aktorem. Do zarządzania gminą sie nie nadaje, słodkie słówka prawi a za plecami chce nam świnie wprowadzić. Nic dobrego nie zrobił,wszystko kończy sie na sloganach w tym jest dobry.sorki remontuje po raz trzeci te same chodniki, przepraszam ściga niszczycieli przystanków ,zapewne zatrudni gminnego detektywa...........można pisać do woli
M jak milość
21:07, 2026-06-23
Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos
Najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nie są mieszkańcami tych wsi. Poza tym nikt nie mówił, że technologie, które zostałyby zastosowane będą tak nowoczesne. Zagwarantuje to Pan/Pani? Czy będzie się wypowiadać w nie w swojej sprawie. Wara od naszego podwórka!
Mój Nick
16:57, 2026-06-23