Zdrowie

Zamknij

Dodaj komentarz

Wzmocnienie ratownictwa. Nowoczesny ambulans bariatryczny w Słupsku!

Patryk Węzik Patryk Węzik 13:49, 13.01.2026 Aktualizacja: 09:38, 13.01.2026
Skomentuj Wzmocnienie ratownictwa. Nowoczesny ambulans bariatryczny w Słupsku! fot. pomorskie.eu

Flota Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsk została wzmocniona o nowoczesny ambulans bariatryczny wraz ze specjalistycznym wyposażeniem. To odpowiedź na rosnące potrzeby systemu ratownictwa medycznego związane ze wzrostem liczby pacjentów z otyłością olbrzymią oraz istotny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa i komfortu zarówno pacjentów, jak i zespołów ratowniczych.

::news{"type":"see-also","item":"10906"}

Zakup zrealizowany przez Stację Pogotowia Ratunkowego w Słupsku obejmował ambulans o wartości 1 016 720,40 zł oraz specjalistyczne nosze bariatryczne za 202 095,73 zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego w wysokości 978 530 zł, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (180 000 zł) oraz środków własnych słupskiego pogotowia (60 286,13 zł).

- Do służby trafił ambulans Mercedes-Benz Sprinter Kontener 4,1T (kategoria M1), wyposażony m.in. w elektryczne nosze Power-PRO 2, elektryczne krzesełko płozowe, materac próżniowy oraz dodatkową, drugą parę noszy bariatrycznych. Zastosowane rozwiązania umożliwiają bezpieczny transport pacjentów o znacznej masie ciała, znacząco ograniczając ryzyko urazów zarówno u pacjentów, jak i ratowników medycznych - mówi Michał Piotrowski z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. 

Nowy ambulans pozwoli słupskim zespołom ratownictwa medycznego na sprawniejsze i bezpieczniejsze realizowanie interwencji wymagających specjalistycznego sprzętu. Nosze Power-PRO 2 o udźwigu do 318 kg, zwiększonej szerokości oraz elektrycznej regulacji to standard, który znacząco podnosi jakość udzielanej pomocy.

W pozostałej części regionu, nowoczesny ambulans bariatryczny trafił również do floty Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsk. Pojazd o wartości 1 100 248,38 zł został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz środków własnych pogotowia. Ambulans typu Mercedes-Benz Sprinter Kontener 5,0T (typ C) również wyposażono w elektryczne nosze Power-PRO 2 oraz krzesełko kardiologiczne, wzmacniając potencjał ratownictwa medycznego w północnej części województwa.

- Realizacja obu inwestycji znacząco zwiększa możliwości operacyjne systemu ratownictwa medycznego na Pomorzu i wpisuje się w długofalowe działania na rzecz poprawy dostępności oraz jakości specjalistycznej pomocy medycznej - komentują samorządowcy. 

::news{"type":"see-also","item":"10903"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Bilety autobusowe w Słupsku droższe?

Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???

[email protected]

10:42, 2026-06-24

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Jeżeli mieszkasz na wsi, to licz się z tym że będzie tu działalność rolnicza. Jeżeli nie pasuje, to do Słupska, proste 😏 raczej nikt nie buduje już obór w systemie jak za PGR. Człowieka związanego ze wsią zapach obornika wywożonego jesienią na Pola nie rusza. Takiego gniota może napisać tylko społeczniak ze wsi któremu wszystko przeszkadza. Jeżeli przeszkadza to jak pisałem, przeprowadzić się do miasta i wdychać zapachy miejskie

Nick

00:15, 2026-06-24

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Jedyne co ten pan potrafi to lansować sie w mediach,może powinien zostać aktorem. Do zarządzania gminą sie nie nadaje, słodkie słówka prawi a za plecami chce nam świnie wprowadzić. Nic dobrego nie zrobił,wszystko kończy sie na sloganach w tym jest dobry.sorki remontuje po raz trzeci te same chodniki, przepraszam ściga niszczycieli przystanków ,zapewne zatrudni gminnego detektywa...........można pisać do woli

M jak milość

21:07, 2026-06-23

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nie są mieszkańcami tych wsi. Poza tym nikt nie mówił, że technologie, które zostałyby zastosowane będą tak nowoczesne. Zagwarantuje to Pan/Pani? Czy będzie się wypowiadać w nie w swojej sprawie. Wara od naszego podwórka!

Mój Nick

16:57, 2026-06-23

0%