Nie tylko matematyka, fizyka i przedmioty ścisłe. Słupski „Mickiewicz” ma również mocną reprezentację w świecie sztuki. Faustyna Terefenko, uczennica klasy IV, została laureatką Olimpiady Artystycznej, zajmując pierwsze miejsce. To ogromny sukces, który otwiera jej drogę na wymarzone studia.
::event{"type":"vertical","item":"186"}
PASJA OD DZIECIŃSTWA
Faustyna pasję do sztuki miała w sobie od zawsze. Nie chciała jej jedynie tworzyć. Chciała ją także rozumieć, dlatego szczególnie bliska stała się jej historia sztuki.
Pierwszy kontakt z tym przedmiotem miała już w szkole podstawowej. Szybko okazało się, że to właśnie te zajęcia należą do jej ulubionych. Później trafiła pod opiekę nauczycieli, którzy potrafili tę pasję jeszcze bardziej rozwinąć.
WIELKA PRACA I PIERWSZE MIEJSCE
W Olimpiadzie Artystycznej Faustyna brała udział kilkukrotnie. Dopiero tegoroczny start przyniósł jednak najważniejszy sukces. Uczennica słupskiego „Micka” zwyciężyła, zajmując pierwsze miejsce.
Nie było to łatwe, bo przygotowania przypadły na klasę maturalną. To czas, w którym nauka, egzaminy i obowiązki szkolne wymagają szczególnej organizacji.
– Była to niesamowita droga, z której wyciągnęłam wiele, a także otworzyła mi ona drogę do wymarzonych studiów, za co jestem niesamowicie wdzięczna – mówi Faustyna Terefenko.
MICKIEWICZ NIE TYLKO OD ŚCISŁOWCÓW
Sukces Faustyny pokazuje, że słupski „Mickiewicz” to nie tylko szkoła kojarzona z dobrymi wynikami z przedmiotów ścisłych. To także miejsce, w którym rozwijają się humanistyczne i artystyczne pasje.
Pierwsze miejsce w Olimpiadzie Artystycznej to nie tylko osobisty sukces uczennicy, ale również powód do dumy dla całej szkoły.
::news{"type":"see-also","item":"12169"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ustka: Absolutorium dla wójta. Bez wotum zaufania!
Wójt to pajac i tyle w temacie ! Weź się chłopie za robotę ! Drogi w gminie Ustka to jakaś tragedia ! Robione na *%#)!& ! Trasa Duninowo - Wielichowo Robina częściami a asfalt jest nakładany na stary bez frezowania 😂 Po drodze Duninowo-Slupsk kursuje pełno tirów i innego ciężkiego sprzętu ! W tym wojskowego ! Polecam ustawić zakaz wjazdu dla takich gabarytówub poszerzyć drogę ! Dwa tiry ledwo się mijają i stwarzają zagrożenie dla innych ! KPINA ! Drogi na wioskach Modlinek itd. w opłakanym stanie ! Droga Poddębie w opłakanym stanie ! Można tak wymieniać dalej bo końca nie widać !
Magik
20:03, 2026-06-26
Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos
Pan wojt chyba ma nas mieszkańców za tępych ludzi którzy nadają sie tylko do gnoju. Dlaczego nie zabiega o ściągnięcie pracodawcy który zatrudni kilka dziesiat osób. Najgorsze jest to ze nawet nie próbuję,skończy sie kadencja będziemy mieli pod domem świniarnie, obory,kurniki i biogazownie gdzie nie bedzie można oddychać,wystarczy pojechać do szadułek i poczuć zapach gazu. Tak w gminie zatrudnia w swojej kadencji osoby z poza naszej gminy lub rodziny juz pracujących. Czyżby nie było u nas osób godnych urzędniczego stanowiska? Zapewne nie ma czasu na rozwoj gminy bo nagrywa kolejna rolkę.🤠
Swój czlowiek
11:39, 2026-06-25
Główczyce: Urzędnik ma reagować na krzywdę dzieci
Niech się lepiej zajmą sobą ci urzędnicy, tam powinien zadziałać najlepszy psycholog
Haha
10:23, 2026-06-25
Bilety autobusowe w Słupsku droższe?
Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???
[email protected]
10:42, 2026-06-24