Kultura

Zamknij

Dodaj komentarz

Marina 2025: Najlepsi wykonawcy spotkają się na wielkim finale w Kobylnicy!

Patryk Węzik Patryk Węzik 17:38, 21.11.2025 Aktualizacja: 14:40, 21.11.2025
Skomentuj Marina 2025: Najlepsi wykonawcy spotkają się na wielkim finale w Kobylnicy! fot. materiały organizatora

Najpiękniejsze marynistyczne melodie ponownie zabrzmią w Kobylnicy. Zarząd Oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej zaprasza na Galę Finałową XI Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Marina 2025”. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada w Sali Teatralnej Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy przy ul. Wodnej 20. Początek o godz. 10.00, wstęp jest wolny.

::news{"type":"see-also","item":"10240"}

Tegoroczna edycja przyciągnęła wykonawców z całego Pomorza i Pomorza Zachodniego. Jury w składzie Roman Seta (przewodniczący), Maciej Kozakiewicz, Krzysztof Szpot oraz sekretarz Anna Bielecka 10 listopada przesłuchało nadesłane online występy i wybrało 12 finalistów.

Wśród najmłodszych solistów (klasy I–IV SP) zobaczymy:

  • Jagodę Kiełczewską z utworem „Gdzie ta keja?” (SP 8 Police),
  • Oyunę Tomaszewską z piosenką „Po mym oceanie” (Katolicka SP Słupsk),
  • Amelię Zander z utworem „Wzywa Cię morze” (SP Nożyno),
  • Bartosza Zarembę z „Jacht rock’n’roll” (SOK Słupsk).

W kategorii zespołów na scenie pojawią się trzy formacje:

  • „Ósemeczki” z piosenką „Banana boat song” (SP 8 Police),
  • „Słoneczka” z utworem „Istny cud” (SP 8 Słupsk)
  • „Voice Up” z piosenką „Burza” (SOK Słupsk).

Wśród starszych solistów (klasy V–VIII SP) o główne nagrody powalczą:

  • Hanna Drewniak („Żeglujemy”),
  • Laura Głowacka („16 ton”),
  • Aleksandra Plytta („Białe skrzydła”),
  • Anu Tomaszewska („Gdzie się kończy świat”)
  • i Zofia Zaremba („Ostatni rejs”).

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem kpt. ż.w. dr. Andrzeja Królikowskiego – prezesa Zarządu Głównego LMiR, starosty słupskiego Pawła Lisowskiego oraz burmistrz Kobylnicy Anny Glinieckiej-Woś. Współorganizatorami są m.in. Gmina Kobylnica, Centrum Kultury Powiatu Słupskiego i Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Nagrody dla młodych artystów ufundowały m.in. Prezydent RP, Burmistrz Ustki, Narodowe Muzeum Morskie, Urząd Morski w Gdyni, a także armator Ustka – Travel S.C. i kapitan s/y „Gryfita”. Podczas finału wręczone zostaną również wyróżnienia dla opiekunów artystycznych, przygotowane przez P ODN oraz Zarząd Zakładowy KNSZZ „Solidarność ‘80”.

::news{"type":"see-also","item":"10238"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Ustka: Absolutorium dla wójta. Bez wotum zaufania!

Wójt to pajac i tyle w temacie ! Weź się chłopie za robotę ! Drogi w gminie Ustka to jakaś tragedia ! Robione na *%#)!& ! Trasa Duninowo - Wielichowo Robina częściami a asfalt jest nakładany na stary bez frezowania 😂 Po drodze Duninowo-Slupsk kursuje pełno tirów i innego ciężkiego sprzętu ! W tym wojskowego ! Polecam ustawić zakaz wjazdu dla takich gabarytówub poszerzyć drogę ! Dwa tiry ledwo się mijają i stwarzają zagrożenie dla innych ! KPINA ! Drogi na wioskach Modlinek itd. w opłakanym stanie ! Droga Poddębie w opłakanym stanie ! Można tak wymieniać dalej bo końca nie widać !

Magik

20:03, 2026-06-26

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Pan wojt chyba ma nas mieszkańców za tępych ludzi którzy nadają sie tylko do gnoju. Dlaczego nie zabiega o ściągnięcie pracodawcy który zatrudni kilka dziesiat osób. Najgorsze jest to ze nawet nie próbuję,skończy sie kadencja będziemy mieli pod domem świniarnie, obory,kurniki i biogazownie gdzie nie bedzie można oddychać,wystarczy pojechać do szadułek i poczuć zapach gazu. Tak w gminie zatrudnia w swojej kadencji osoby z poza naszej gminy lub rodziny juz pracujących. Czyżby nie było u nas osób godnych urzędniczego stanowiska? Zapewne nie ma czasu na rozwoj gminy bo nagrywa kolejna rolkę.🤠

Swój czlowiek

11:39, 2026-06-25

Główczyce: Urzędnik ma reagować na krzywdę dzieci

Niech się lepiej zajmą sobą ci urzędnicy, tam powinien zadziałać najlepszy psycholog

Haha

10:23, 2026-06-25

Bilety autobusowe w Słupsku droższe?

Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???

[email protected]

10:42, 2026-06-24

0%