Najpiękniejsze marynistyczne melodie ponownie zabrzmią w Kobylnicy. Zarząd Oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej zaprasza na Galę Finałową XI Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Marina 2025”. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada w Sali Teatralnej Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy przy ul. Wodnej 20. Początek o godz. 10.00, wstęp jest wolny.
::news{"type":"see-also","item":"10240"}
Tegoroczna edycja przyciągnęła wykonawców z całego Pomorza i Pomorza Zachodniego. Jury w składzie Roman Seta (przewodniczący), Maciej Kozakiewicz, Krzysztof Szpot oraz sekretarz Anna Bielecka 10 listopada przesłuchało nadesłane online występy i wybrało 12 finalistów.
Wśród najmłodszych solistów (klasy I–IV SP) zobaczymy:
W kategorii zespołów na scenie pojawią się trzy formacje:
Wśród starszych solistów (klasy V–VIII SP) o główne nagrody powalczą:
Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem kpt. ż.w. dr. Andrzeja Królikowskiego – prezesa Zarządu Głównego LMiR, starosty słupskiego Pawła Lisowskiego oraz burmistrz Kobylnicy Anny Glinieckiej-Woś. Współorganizatorami są m.in. Gmina Kobylnica, Centrum Kultury Powiatu Słupskiego i Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
Nagrody dla młodych artystów ufundowały m.in. Prezydent RP, Burmistrz Ustki, Narodowe Muzeum Morskie, Urząd Morski w Gdyni, a także armator Ustka – Travel S.C. i kapitan s/y „Gryfita”. Podczas finału wręczone zostaną również wyróżnienia dla opiekunów artystycznych, przygotowane przez P ODN oraz Zarząd Zakładowy KNSZZ „Solidarność ‘80”.
::news{"type":"see-also","item":"10238"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ustka: Absolutorium dla wójta. Bez wotum zaufania!
Wójt to pajac i tyle w temacie ! Weź się chłopie za robotę ! Drogi w gminie Ustka to jakaś tragedia ! Robione na *%#)!& ! Trasa Duninowo - Wielichowo Robina częściami a asfalt jest nakładany na stary bez frezowania 😂 Po drodze Duninowo-Slupsk kursuje pełno tirów i innego ciężkiego sprzętu ! W tym wojskowego ! Polecam ustawić zakaz wjazdu dla takich gabarytówub poszerzyć drogę ! Dwa tiry ledwo się mijają i stwarzają zagrożenie dla innych ! KPINA ! Drogi na wioskach Modlinek itd. w opłakanym stanie ! Droga Poddębie w opłakanym stanie ! Można tak wymieniać dalej bo końca nie widać !
Magik
20:03, 2026-06-26
Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos
Pan wojt chyba ma nas mieszkańców za tępych ludzi którzy nadają sie tylko do gnoju. Dlaczego nie zabiega o ściągnięcie pracodawcy który zatrudni kilka dziesiat osób. Najgorsze jest to ze nawet nie próbuję,skończy sie kadencja będziemy mieli pod domem świniarnie, obory,kurniki i biogazownie gdzie nie bedzie można oddychać,wystarczy pojechać do szadułek i poczuć zapach gazu. Tak w gminie zatrudnia w swojej kadencji osoby z poza naszej gminy lub rodziny juz pracujących. Czyżby nie było u nas osób godnych urzędniczego stanowiska? Zapewne nie ma czasu na rozwoj gminy bo nagrywa kolejna rolkę.🤠
Swój czlowiek
11:39, 2026-06-25
Główczyce: Urzędnik ma reagować na krzywdę dzieci
Niech się lepiej zajmą sobą ci urzędnicy, tam powinien zadziałać najlepszy psycholog
Haha
10:23, 2026-06-25
Bilety autobusowe w Słupsku droższe?
Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???
[email protected]
10:42, 2026-06-24