22 listopada w Sali Teatralnej Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbyła się Gala Finałowa XI Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Marina 2025”. Wydarzenie zgromadziło młodych wokalistów z regionu, którzy rywalizowali w trzech konkursowych kategoriach. Nad przebiegiem festiwalu czuwało jury w składzie: Roman Seta (przewodniczący), Krzysztof Szpot i Anna Bielecka.
::news{"type":"see-also","item":"10314"}
W kategorii solistów młodszych pierwsze miejsce zdobył Bartosz Zaremba z SOK-u w Słupsku, prezentując utwór „Jacht rock’n roll”. Drugą lokatę wyśpiewała Amelia Zander ze Szkoły Podstawowej w Nożynie, a trzecie miejsca ex aequo trafiły do Jagody Kiełczewskiej z Polic oraz Oyuny Tomaszewskiej z Katolickiej SP w Słupsku.
- W rywalizacji zespołów zwyciężyły „Ósemeczki” ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach za wykonanie „Banana boat song”. Drugie miejsce zajął słupski zespół „Voice up”, natomiast trzecie przypadło „Słoneczkom” ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku - komentuje Jan Wild, Prezes Oddziału LMiR.
Silną obsadę miała także kategoria solistów klas V–VIII. Pierwsze miejsca ex aequo zdobyły Zofia Zaremba oraz Hanna Drewnika ze Słupskiego Ośrodka Kultury. Dwie równorzędne drugie lokaty przyznano Laurze Głowackiej z Polic i Aleksandrze Plyttcie ze Słupska, a trzecie miejsce powędrowało do Anu Tomaszewskiej z Katolickiej SP w Słupsku.
- Podczas gali wręczono również Nagrodę Specjalną Komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce - otrzymał ją Bartosz Zaremba. Jak co roku uhonorowani zostali także opiekunowie. Nagrody ufundowane przez Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Komisję Zakładową KNSZS „Solidarność ‘80” oraz Zarząd Oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej trafiły do Iwony Sazon i Aleksandry Zakrzowskiej - dodaje Jan Wild.
::news{"type":"see-also","item":"10308"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ustka: Absolutorium dla wójta. Bez wotum zaufania!
Wójt to pajac i tyle w temacie ! Weź się chłopie za robotę ! Drogi w gminie Ustka to jakaś tragedia ! Robione na *%#)!& ! Trasa Duninowo - Wielichowo Robina częściami a asfalt jest nakładany na stary bez frezowania 😂 Po drodze Duninowo-Slupsk kursuje pełno tirów i innego ciężkiego sprzętu ! W tym wojskowego ! Polecam ustawić zakaz wjazdu dla takich gabarytówub poszerzyć drogę ! Dwa tiry ledwo się mijają i stwarzają zagrożenie dla innych ! KPINA ! Drogi na wioskach Modlinek itd. w opłakanym stanie ! Droga Poddębie w opłakanym stanie ! Można tak wymieniać dalej bo końca nie widać !
Magik
20:03, 2026-06-26
Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos
Pan wojt chyba ma nas mieszkańców za tępych ludzi którzy nadają sie tylko do gnoju. Dlaczego nie zabiega o ściągnięcie pracodawcy który zatrudni kilka dziesiat osób. Najgorsze jest to ze nawet nie próbuję,skończy sie kadencja będziemy mieli pod domem świniarnie, obory,kurniki i biogazownie gdzie nie bedzie można oddychać,wystarczy pojechać do szadułek i poczuć zapach gazu. Tak w gminie zatrudnia w swojej kadencji osoby z poza naszej gminy lub rodziny juz pracujących. Czyżby nie było u nas osób godnych urzędniczego stanowiska? Zapewne nie ma czasu na rozwoj gminy bo nagrywa kolejna rolkę.🤠
Swój czlowiek
11:39, 2026-06-25
Główczyce: Urzędnik ma reagować na krzywdę dzieci
Niech się lepiej zajmą sobą ci urzędnicy, tam powinien zadziałać najlepszy psycholog
Haha
10:23, 2026-06-25
Bilety autobusowe w Słupsku droższe?
Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???
[email protected]
10:42, 2026-06-24