Zamknij

"Żadanice" GÓRĄ! Międzynarodowy sukces Teatru Osobliwego!

13:13, 13.02.2024 D.W. Aktualizacja: 13:28, 13.02.2024
Skomentuj fot. facebook.com/teatr.osobliwy fot. facebook.com/teatr.osobliwy

"Żadanice" Teatru Osobliwego ze Słupska otrzymały pierwszą nagrodę w kategorii Najlepszy Spektakl na I Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Inkluzywnych w niemieckim Oldenburgu! Ponadto teatr może pochwalić się jeszcze dwoma nagrodami - za reżyserię dla Agaty Andrzejczuk oraz za scenografię/kostiumy.

[ZT]1876[/ZT]

Jurorzy chwalili precyzję, strukturę ramową spektaklu, intymną i magiczną aurę uwydatnioną światłem i muzyką oraz skupienie aktorek i aktorów i ich niezwykłą więź. Teatr Osobliwy wziął udział w festiwalu jako jedyna grupa z Polski. W nagrodę przedstawiciele zespołu pojadą na mistrzowskie warsztaty teatralne i będą mogli wziąć udział w następnej edycji festiwalu bez przechodzenia przez wstępne eliminacje.

Tydzień w Oldenburgu był wypełniony po brzegi, gdyż aktorzy i realizatorzy spektaklu brali udział w wielu warsztatach (m.in. tanecznych i walki scenicznej) i spotkaniach, a w wolnym czasie zwiedzali miasto. Pojechali też do Bremy. 

- Nawet nie wiecie, w jakiej euforii właśnie jesteśmy! Dziękujemy za Wasze wsparcie! W nagrodę przedstawiciele iprzedstawicielki naszej grupy teatralnej pojadą na mistrzowskie warsztaty teatralne i będą mogli wziąć udział w następnej edycji festiwalu bez przechodzenia przez wstępne eliminacje. Dziękujemy - komentują przedstawiciele Teatru Osobliwego.

[ZT]1874[/ZT]

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%