W Drzeżewie powstanie nowoczesna świetlica wiejska. To inwestycja, która ma stać się centrum życia lokalnej społeczności i miejscem codziennych spotkań mieszkańców.
::news{"type":"see-also","item":"12251"}
22 kwietnia wójt gminy Główczyce Rafał Teterka, przy kontrasygnacie skarbnik Marioli Barna, podpisał umowę na realizację zadania obejmującego budowę obiektu w technologii modułowej wraz z niezbędną infrastrukturą. Za projekt i wykonanie odpowiada firma SELFNET Marcin Daglis.
Nowa świetlica ma pomieścić ponad 50 osób i służyć jako przestrzeń do spotkań, warsztatów i wspólnych wydarzeń. Zastosowanie technologii modułowej pozwoli skrócić czas budowy, a jednocześnie zapewni nowoczesny standard i energooszczędność obiektu.
– Świetlica to nie tylko budynek. To przestrzeń, która ma służyć Mieszkańcom. To tutaj będą odbywać się spotkania, warsztaty i wspólne świętowanie. Inwestujemy w infrastrukturę społeczną, bo wiemy, jak ważne są silne więzi lokalne! Będziemy Was informować o postępach prac na bieżąco. Trzymajcie kciuki za szybki start robót – komentuje Rafał Teterka.
W ramach inwestycji powstanie także zagospodarowanie terenu wokół obiektu, w tym miejsca parkingowe, dojścia oraz przestrzeń do wypoczynku. Budynek będzie ogrzewany pompą ciepła. Wartość zadania wynosi 910 tysięcy złotych.
::news{"type":"see-also","item":"12242"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
NAJDROŻSI. Delegacje słupskiej oświaty
Dyrektorce SP9 ten wyjazd się należał za przyłączenie Bolesławic do Słupska. Ciekawe, czy po doświadczeniach zdobytych w Londynie, jej szkoła przestanie być jedną z najgorszych placówek w Słupsku...
Leon
20:38, 2026-06-22
NAJDROŻSI. Delegacje słupskiej oświaty
Kingusia Gajewska wiedziałaby jak to wszystko rozliczyć .... i jeszcze kartofli by dała a wy tu marudzicie... i te grosze - jeden tylko poseł nie raz w ciągu jednego miesiąca ma więcej kilometrówek niźli te wszystkie delegacje ..... POszaleli ci "turyści" .... POszaleli 🤣🙂🤣
delega-tura
19:53, 2026-06-22
Poseł Konwiński wrócił do rodzinnej gminy
Najgorszy poseł ten Konwinski jaki do tej pory miała ziemia Słupska leń obibok nie interesuje się w ogóle regionem w przeciwieństwie do Mullera ale wyborcy POmamrancow głosują dalej na niego
Wyborca POmamrancow
03:47, 2026-06-22
Hodowla pod Główczycami? W planach 10 budynków
Wspaniały pomysł, w Drzeżewie i Będzichowie zawsze była HODOWLA BYDŁA, zwłaszcza teraz gdy sz-KO-py PO-wzięły plan karmić Polaków zatrutą PADLINĄ z dżungli od swoich uciekinierów hitlerowskich z A. Pd. z toksynami i stymulatorami wzrostu. Niech sobie stworzą w NIEMCZECH LAGRY i żrą sami tę mniej wartościową TANIĄ JATKĘ.
Rolnik
15:40, 2026-06-21