Zamknij

Słupsk. Nastolatek wraz z kolegą wyłudzili... SETKI TYSIĘCY ZŁOTYCH!?

11:00, 13.02.2024 .
Skomentuj fot. KMP Słupsk fot. KMP Słupsk

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych zatrzymali 17-latka i 20-latka. Młodzi mężczyźni brali udział w wyłudzaniu pieniędzy tzw. metodą „na pracownika banku”. Aktualnie policja analizuje skalę procederu.

[ZT]1874[/ZT]

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w okolicy bankomatu, z którego chwilę wcześniej wypłacili kilkanaście tysięcy złotych, pochodzące od osoby poinformowanej przez telefon, o zagrożonych na koncie oszczędnościach. Odzyskane przez policjantów pieniądze zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie, a obaj mężczyźni zostali przewiezieni na komendę, gdzie funkcjonariusze prowadzili z nimi dalsze czynności procesowe.

- Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymani słupszczanie mogli w ciągu ostatniego miesiąca wykonać co najmniej kilkadziesiąt wypłat z bankomatów, a dzienna suma wypłacanych środków może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W tej sprawie cały czas gromadzony jest materiał dowodowy, który podlega wnikliwej analizie specjalistów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą słupskiej komendy, tak aby jak najszybciej ustalić skalę tego procederu oraz osoby, od których wyłudzone zostały oszczędności - relacjonuje mł. asp. Jakub Bagiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Wobec 20-latka sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy, a wobec młodszego z mężczyzn prokurator zastosował dozór i zakaz opuszczania kraju.

[ZT]1873[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%