Zamknij

Nawet MILION złotych kary! Nielegalny transport odpadów PRZECHWYCONY!

15:00, 12.02.2024 .
Skomentuj fot. WIOS Gdańsk fot. WIOS Gdańsk

Od początku roku inspektorzy pomorskiego Inspektoratu Ochrony Środowiska skontrolowali 27 pojazdów w ruchu krajowym, w tym 6 przewożących odpady. Kontrole transportów odbywały się przy udziale funkcjonariuszy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Ostatnie tego typu zdarzenie miało miejsce w okolicy Słupska.

[ZT]1865[/ZT]

W ubiegłą środę (7 lutego) podczas wspólnych działań inspektorów Działu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego stwierdzono naruszenie, polegające na transporcie odpadów bez wymaganego wpisu do Bazy Danych Odpadowych. Co za to grozi?

- Transport odpadów bez wymaganego wpisu dla danego rodzaju odpadów jest zagrożony administracyjną karą pieniężną w wysokości od 1000 zł do 1 miliona złotych. Sprawa jest w toku - komentują przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Baza Danych Odpadowych to zintegrowany system teleinformatyczny. Ma ona za zadanie uszczelnianie systemu gospodarowania odpadami, zwiększanie skuteczności walki z dzikimi wysypiskami oraz poprawienie poziomu recyklingu. Sam wpis do bazy uzyskuje się poprzez złożenie odpowiedniego wniosku do Urzędu Marszałkowskiego. Jego brak równoznaczny jest z nielegalnym transportem odpadów. 

[ZT]1858[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%