Zamknij

Ustka. ATAK ZIMY! Seria kolizji na drogach!

18:30, 28.11.2023 .
Skomentuj fot. Mariusz Jasłowski fot. Mariusz Jasłowski

Wczorajszego popołudnia (27 listopada) przy ul. Słupskiej w Ustce doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 29-letni kierujący BMW nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył kolejnego BMW, którym kierował 51-latek. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ukarali sprawcę tej kolizji mandatem i zatrzymali dowody rejestracyjne od obu samochodów. To jednak niejedyna kolizja minionej doby!

Dzisiaj (28 listopada) około godziny 7:00 usteccy funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym. Tym razem do kolizji doszło na skrzyżowaniu ul. Marynarki Polskiej i Grunwaldzkiej.

- Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 49-letnia kierująca mazdą nie ustąpiła pierwszeństwa, 36-latce, która kierowała toyotą. Obie kierujące były trzeźwe. Sprawczyni została ukarana mandatem - komentuje mł. asp. Jakub Bagiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. 

Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i odpowiednim przygotowaniu swojego pojazdu do tej pory roku. Opady śniegu, niska temperatura, gorsza widoczność oraz śliska nawierzchnia to utrudnienia, jakie czekają na kierowców podczas zimowej aury. W takiej sytuacji łatwiej wpaść w poślizg, a droga hamowania się wydłuża i nie zawsze w porę możemy zareagować.

- Dostosujmy prędkość do zimowych warunków, ponieważ nie zawsze dozwolona znaczy to samo co bezpieczna. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu, mając na uwadze swoje bezpieczeństwo oraz innych - apelują mundurowi.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%