Nerwowe reakcje na widok radiowozu i próby uniknięcia kontroli szybko zdradziły, że coś jest nie tak. W ciągu jednego dnia policjanci ze Słupska zatrzymali trzech mężczyzn – kierowców i rowerzystę – którzy mieli na koncie coś więcej niż tylko drogowe wykroczenia.
::event{"type":"horizontal","item":"151"}
Do pierwszej interwencji doszło na drodze krajowej nr 211. Policjanci słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli dostawczego forda, którego kierowca na widok mundurowych wyraźnie się zdenerwował. Szybko wyszło na jaw, że 30-latek nie tylko nie powinien prowadzić, ale jest również osobą poszukiwaną.
– Jak się okazało, mieszkaniec Chojnic wsiadł za kierownicę pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Dalsze sprawdzenia wykazały, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chojnicach i ma do odbycia wyrok w wymiarze kilkudziesięciu dni za poprzednio popełnione przestępstwa. Finałem kontroli było doprowadzenie mężczyzny do najbliższego aresztu – relacjonuje mł. asp. Amadeusz Galus z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.
Do kolejnego zatrzymania doszło już w centrum Słupska. Uwagę policjantów zwrócił młody mężczyzna, który na widok radiowozu nagle zrezygnował z wejścia do samochodu. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili go wylegitymować. Podczas kontroli okazało się, że 25-latek ukrywa w kieszeni kurtki amfetaminę, a sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że jest osobą poszukiwaną. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Trzecia interwencja miała miejsce w Kobylnicy. Kierownik miejscowego posterunku, jadąc rano do służby, zauważył rowerzystę, który na jego widok nagle przyspieszył. To zachowanieod razu zwróciło jego uwagę.
– Gdy rowerzysta zatrzymał się na polecenie funkcjonariusza, ten od razu rozpoznał w nim osobę poszukiwaną, co potwierdzono chwilę później w systemie. Jak się okazało 57-latek miał zasądzony wyrok w wymiarze prawie 6 miesięcy. Dla mężczyzny spotkanie z policjantami również zakończył w przewiezieniem do Aresztu Śledczego w Słupsku – dodaje mł. asp. Amadeusz Galus.
W każdym z tych przypadków kontrola zakończyła się tak samo – zatrzymaniem i doprowadzeniem mężczyzn do aresztu, gdzie odbędą zasądzone wcześniej kary.
::news{"type":"see-also","item":"12042"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
NAJDROŻSI. Delegacje słupskiej oświaty
Dyrektorce SP9 ten wyjazd się należał za przyłączenie Bolesławic do Słupska. Ciekawe, czy po doświadczeniach zdobytych w Londynie, jej szkoła przestanie być jedną z najgorszych placówek w Słupsku...
Leon
20:38, 2026-06-22
NAJDROŻSI. Delegacje słupskiej oświaty
Kingusia Gajewska wiedziałaby jak to wszystko rozliczyć .... i jeszcze kartofli by dała a wy tu marudzicie... i te grosze - jeden tylko poseł nie raz w ciągu jednego miesiąca ma więcej kilometrówek niźli te wszystkie delegacje ..... POszaleli ci "turyści" .... POszaleli 🤣🙂🤣
delega-tura
19:53, 2026-06-22
Poseł Konwiński wrócił do rodzinnej gminy
Najgorszy poseł ten Konwinski jaki do tej pory miała ziemia Słupska leń obibok nie interesuje się w ogóle regionem w przeciwieństwie do Mullera ale wyborcy POmamrancow głosują dalej na niego
Wyborca POmamrancow
03:47, 2026-06-22
Hodowla pod Główczycami? W planach 10 budynków
Wspaniały pomysł, w Drzeżewie i Będzichowie zawsze była HODOWLA BYDŁA, zwłaszcza teraz gdy sz-KO-py PO-wzięły plan karmić Polaków zatrutą PADLINĄ z dżungli od swoich uciekinierów hitlerowskich z A. Pd. z toksynami i stymulatorami wzrostu. Niech sobie stworzą w NIEMCZECH LAGRY i żrą sami tę mniej wartościową TANIĄ JATKĘ.
Rolnik
15:40, 2026-06-21