O tym się mówi

Zamknij

Dodaj komentarz

Niedziele handlowe 2026. Czy 28 czerwca zrobisz normalnie zakupy?

. 13:00, 26.06.2026 Aktualizacja: 12:55, 26.06.2026
Skomentuj Niedziele handlowe 2026. Czy 28 czerwca zrobisz zakupy? Obraz autorstwa v.ivash na Magnific

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie zdążyli zrobić zakupów przed weekendem. Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, większość sklepów, galerii handlowych i supermarketów będzie otwarta. To jedna z zaledwie ośmiu niedziel handlowych przewidzianych w 2026 roku. Sprawdzamy, kiedy przypadają kolejne.

Jeśli planujecie większe zakupy przed wakacyjnym wyjazdem albo po prostu zabrakło Wam czasu w tygodniu, mamy dobrą wiadomość. Najbliższa niedziela, 28 czerwca, jest niedzielą handlową. Oznacza to, że większość sklepów, galerii handlowych i supermarketów będzie otwarta.

Sklepy będą otwarte

28 czerwca przypada jedna z ośmiu niedziel handlowych w 2026 roku. Tego dnia bez problemu będzie można zrobić zakupy spożywcze, odwiedzić galerie handlowe czy wybrać się do sklepów odzieżowych i punktów usługowych.

Dla wielu osób to także okazja, aby uzupełnić zapasy przed rozpoczętymi właśnie wakacjami i przygotować się do letnich wyjazdów.

To czwarta niedziela handlowa w tym roku

Do tej pory w 2026 roku przypadały trzy niedziele handlowe:

  • 25 stycznia,
  • 29 marca,
  • 26 kwietnia.

Najbliższa niedziela będzie więc czwartą handlową niedzielą w tym roku.

Na kolejną okazję do niedzielnych zakupów trzeba będzie poczekać ponad dwa miesiące. Następna niedziela handlowa przypada dopiero 30 sierpnia.

Kiedy kolejne niedziele handlowe?

Po 28 czerwca sklepy będą otwarte również:

  • 30 sierpnia,
  • 6 grudnia,
  • 13 grudnia,
  • 20 grudnia.

Co z zakazem handlu?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje w Polsce od 2018 roku. Początkowo ograniczenia były wprowadzane stopniowo, a obecnie tylko kilka niedziel w roku pozostaje handlowych.

Temat regularnie wraca do debaty publicznej. Pojawiają się głosy za złagodzeniem przepisów i zwiększeniem liczby handlowych niedziel, jednak na razie nie ma zapowiedzi zmian w obowiązujących regulacjach.

Jeżeli więc odkładaliście zakupy na później, najbliższa niedziela będzie dobrą okazją, by nadrobić zaległości.

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Ustka: Absolutorium dla wójta. Bez wotum zaufania!

Wójt to pajac i tyle w temacie ! Weź się chłopie za robotę ! Drogi w gminie Ustka to jakaś tragedia ! Robione na *%#)!& ! Trasa Duninowo - Wielichowo Robina częściami a asfalt jest nakładany na stary bez frezowania 😂 Po drodze Duninowo-Slupsk kursuje pełno tirów i innego ciężkiego sprzętu ! W tym wojskowego ! Polecam ustawić zakaz wjazdu dla takich gabarytówub poszerzyć drogę ! Dwa tiry ledwo się mijają i stwarzają zagrożenie dla innych ! KPINA ! Drogi na wioskach Modlinek itd. w opłakanym stanie ! Droga Poddębie w opłakanym stanie ! Można tak wymieniać dalej bo końca nie widać !

Magik

20:03, 2026-06-26

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Pan wojt chyba ma nas mieszkańców za tępych ludzi którzy nadają sie tylko do gnoju. Dlaczego nie zabiega o ściągnięcie pracodawcy który zatrudni kilka dziesiat osób. Najgorsze jest to ze nawet nie próbuję,skończy sie kadencja będziemy mieli pod domem świniarnie, obory,kurniki i biogazownie gdzie nie bedzie można oddychać,wystarczy pojechać do szadułek i poczuć zapach gazu. Tak w gminie zatrudnia w swojej kadencji osoby z poza naszej gminy lub rodziny juz pracujących. Czyżby nie było u nas osób godnych urzędniczego stanowiska? Zapewne nie ma czasu na rozwoj gminy bo nagrywa kolejna rolkę.🤠

Swój czlowiek

11:39, 2026-06-25

Główczyce: Urzędnik ma reagować na krzywdę dzieci

Niech się lepiej zajmą sobą ci urzędnicy, tam powinien zadziałać najlepszy psycholog

Haha

10:23, 2026-06-25

Bilety autobusowe w Słupsku droższe?

Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???

[email protected]

10:42, 2026-06-24

0%