Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Nowe centrum przesiadkowe w Kępicach coraz bliżej! Ruszył przetarg!

Patryk Węzik Patryk Węzik 08:19, 18.06.2025 Aktualizacja: 18:38, 24.10.2025
Skomentuj Nowe centrum przesiadkowe w Kępicach coraz bliżej! Ruszył przetarg! fot. Gmina Kępice

Mieszkańców Kępic i okolic czekają spore zmiany – rusza kolejny etap jednej z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Gmina Kępice ogłosiła przetarg na wykonanie projektu „Budowa centrum przesiadkowego w Kępicach – zagospodarowanie terenu”. To oznacza, że już niebawem poznamy firmę, która zrealizuje to nowoczesne przedsięwzięcie. Oferty można składać do 27 czerwca.

::news{"type":"see-also","item":"8353"}

Nowe centrum przesiadkowe to nie tylko udogodnienie dla pasażerów, ale również znacząca poprawa infrastruktury w mieście. Przypomnijmy – w ramach inwestycji zmieni się przebieg ulicy Niepodległości. Nowa trasa poprowadzi wzdłuż torów – od dworca do skrzyżowania z ulicami Pomorską i Kościuszki. Tuż przy wjeździe na dworzec zaplanowano budowę ronda, które usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo. Co jeszcze się zmieni?

- Przy nowym Centrum Przesiadkowym powstaną między innymi zatoczki „kiss&ride”, miejsca parkingowe - w tym dwa do ładowania pojazdów elektrycznych - oraz wiata dla autobusów. Inwestycja zakłada również wykonanie chodników, małej architektury, nasadzeń zielenią oraz oświetlenia drogowego - komentują lokalni samorządowcy.

 Wartość całej inwestycji wynosi 9 060 054 zł. Gmina pozyskała na ten cel ponad 5 milionów złotych dofinansowania z Funduszy Europejskich dla Pomorza.  Nowy układ komunikacyjny ma być wygodny, bezpieczny i ekologiczny. Przede wszystkim jednak – ma zachęcać do częstszego korzystania z transportu publicznego. Jak mówi gmina, to krok w stronę nowoczesnych i przyjaznych mieszkańcom Kępic. Teraz pozostaje czekać na wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac – trzymamy kciuki!

::news{"type":"see-also","item":"8348"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.slupsk.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Bilety autobusowe w Słupsku droższe?

Z jaką konkretnie datą będą obowiązywały podwyższone ceny biletów. Piszecie, że od czerwca 2026, ale od pierwszego czy może 30 czerwca ???

[email protected]

10:42, 2026-06-24

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Jeżeli mieszkasz na wsi, to licz się z tym że będzie tu działalność rolnicza. Jeżeli nie pasuje, to do Słupska, proste 😏 raczej nikt nie buduje już obór w systemie jak za PGR. Człowieka związanego ze wsią zapach obornika wywożonego jesienią na Pola nie rusza. Takiego gniota może napisać tylko społeczniak ze wsi któremu wszystko przeszkadza. Jeżeli przeszkadza to jak pisałem, przeprowadzić się do miasta i wdychać zapachy miejskie

Nick

00:15, 2026-06-24

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Jedyne co ten pan potrafi to lansować sie w mediach,może powinien zostać aktorem. Do zarządzania gminą sie nie nadaje, słodkie słówka prawi a za plecami chce nam świnie wprowadzić. Nic dobrego nie zrobił,wszystko kończy sie na sloganach w tym jest dobry.sorki remontuje po raz trzeci te same chodniki, przepraszam ściga niszczycieli przystanków ,zapewne zatrudni gminnego detektywa...........można pisać do woli

M jak milość

21:07, 2026-06-23

Tysiąc sztuk bydła i wiele pytań. Wójt zabrał głos

Najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nie są mieszkańcami tych wsi. Poza tym nikt nie mówił, że technologie, które zostałyby zastosowane będą tak nowoczesne. Zagwarantuje to Pan/Pani? Czy będzie się wypowiadać w nie w swojej sprawie. Wara od naszego podwórka!

Mój Nick

16:57, 2026-06-23

0%